Вівторок, 17.10.2017, 00:00
Гімназія імені Пантелеймона Куліша

міста Борзни

Користувачів: 0

Проблема  гімназії "Розвиток, навчання й виховання обдарованої особистості шляхом впровадження інноваційних технологій"

Гімназія як загальноосвітній заклад має два ступені: основну й старшу школу. Основна школа (1-5-ті класи) дає базову загальну середню освіту, що є фундаментом загальноосвітньої підготовки всіх гімназистів, формує в них готовність до вибору й реалізації форми подальшого здобуття освіти й поглибленого вивчення окремих предметів. У 5-6 класах переважає пропедевтичний характер вивчення предметів. Значна увага звертається на предмети, які в майбутньому  вивчатимуться поглиблено. У 4-5 класах учні починають вивчати поглиблений курс англійської мови та математики. Освітня система переорієнтовується на задоволення потреб індивідуального розвитку кожної дитини, яка має можливість самостійно проектувати індивідуальну освітню траєкторію. У 6, 7 класах учні навчаються за двома профілями : фізико-математичним та іноземної філології, при цьому враховуються запити учнів, їх батьків, кадрове та методичне забезпечення.

​Профільне навчання спрямоване на здобуття старшокласниками навичок самостійної науково-практичної, дослідницько-пошукової діяльності, розвиток їхніх інтелектуальних, морально-соціальних якостей, прагнення до саморозвитку й самоосвіти. Варіативна складова навчального плану передбачає години для врахування пізнавальних інтересів, освітніх запитів, життєвих планів, індивідуальних особливостей педагогічного колективу й слугує створенню реальних умов для повноцінного розвитку кожної особистості.    З метою глибокої допрофесійної підготовки, розвитку творчих здібностей, формування стійких орієнтацій на практичну готовність до продовження навчання, виховання загальної трудової культури учня до варіативної складової навчального плану гімназії включені профільні спецкурси та факультативи: "Цікава орфографія", "Практикум із синтаксису української мови",  "Методи розвязування фізичних задач", " Розвязування задач з хімії", "Визначні постаті України", "Пізнаємо Україну", "Українське відродження у ХХ ст.", "Досліджуємо історію України", " Основи ділового спілкування іноземною мовою", "Фінансова грамотність".

Модель  виховання й навчання творчої особистості
Розвиток, навчання й виховання обдарованої особистості
 Створення атмосфери творчості   Методи  навчання творчої особистолсті
Формування творчого мислення  Індивідуальні програми навчання