Четвер, 19.07.2018, 00:09

Гімназія імені Пантелеймона Куліша
міста Борзни

Навчання

Проблема  гімназії " Соціалізація обдарованої особистості на засадах створення сприятливого освітнього середовища в умовах компетентнісного підходу"

Гімназія як загальноосвітній заклад має два ступені: основну й старшу школу. Основна школа (1-5-ті класи) дає базову загальну середню освіту, що є фундаментом загальноосвітньої підготовки всіх гімназистів, формує в них готовність до вибору й реалізації форми подальшого здобуття освіти й поглибленого вивчення окремих предметів. У 5-6 класах переважає пропедевтичний характер вивчення предметів. Значна увага звертається на предмети, які в майбутньому  вивчатимуться поглиблено. У 4-5 класах учні починають вивчати поглиблений курс англійської мови та математики. Освітня система переорієнтовується на задоволення потреб індивідуального розвитку кожної дитини, яка має можливість самостійно проектувати індивідуальну освітню траєкторію. У 6, 7 класах учні навчаються за двома профілями : фізико-математичним та іноземної філології, при цьому враховуються запити учнів, їх батьків, кадрове та методичне забезпечення.

​Профільне навчання спрямоване на здобуття старшокласниками навичок самостійної науково-практичної, дослідницько-пошукової діяльності, розвиток їхніх інтелектуальних, морально-соціальних якостей, прагнення до саморозвитку й самоосвіти. Варіативна складова навчального плану передбачає години для врахування пізнавальних інтересів, освітніх запитів, життєвих планів, індивідуальних особливостей педагогічного колективу й слугує створенню реальних умов для повноцінного розвитку кожної особистості.

Модель  виховання й навчання творчої особистості
Розвиток, навчання й виховання обдарованої особистості
 Створення атмосфери творчості   Методи  навчання творчої особистолсті
Формування творчого мислення  Індивідуальні програми навчання
Творчий підхід до справи Робота в науковому товаристві "Еврика"
Творче генерування ідей  Участь у конкурсах різного рівня
Творче прийняття рішень Турніри знавців наук
Творче виконання завдань Дебати
Врахування вікових психологічних особливостей дитини Симпозіуми, аукціони

Ключові компетенції випускника гімназії
Уміє критично мислити й критично оцінювати свої вчинки
Здатний використовувати знання в різних життєвих ситуаціях
Володіє комунікативною загальнолюдською культурою
Приймає нестандартні рішення, уміє виходити з конфлітних ситуацій
Використовує здобуті знання для професійної, суспільної й особистісної реалізації
Уміє бути конкурентноздатним і мобільним у суспільстві
Досконало володіє сучасною українською мовою, знає історію та культуру України
Вільно спілкується англійською, володіє німецькою мовами
Здатен генерувати нові ідеї, творчо мислити

З метою глибокої допрофесійної підготовки, розвитку творчих здібностей, формування стійких орієнтацій на практичну
готовність до продовження навчання, виховання загальної трудової культури учня до варіативної складової навчального плану гімназії включені
 факультативи:

"Культурознавство англомовних країн" (10-11класи)                                                                 курси за вибором:

"Логічними стежками математики" (7 клас)                                                                            "Латинська мова" (10 клас)

"Розв’зування складних задач з хімії" ( 10-11 клас)                                                               "Українознавство" ( 5 клас)

"Екологія людини" (11 клас)                                                                                                     "Фінансова грамотність"

"Стилістика сучасної української мови" (10-11 клас)

"Юний географ-краєзнавець" (11 клас)

"Методи розвязування задач з кінематики, динаміки та законів збереження" (11 клас)

"Гіди-перекладачі"( 9 клас)

Інноваційні проекти

"Дистанційне навчання у формуванні освітнього потенціалу обдарованої молоді"

Головним завданням дистанційного навчання є розвиток творчих та інтелектуальних здібностей людини за допомогою відкритого
і вільного використання всіх освітніх ресурсів і програм, у тому числі, доступних в Інтернеті. Воно представляє собою нову організацію
освіти, що ґрунтується на використанні як кращих традиційних методів отримання знань, так і нових інформаційних та
телекомунікаційних технологій, а також на принципах самоосвіти.
Мета проекту - провадження дистанційної форми навчання в гімназії з метою забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти.
  /Впровадження дистанційного навчання в освітнє середовище закладу .docx

"Впровадження хмарних сервісів у навчально-виховний процес гімназії"

/Хмарні технології .docx

"Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності у навчально-виховний процес гімназії"